Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


  • Язык заполнения налоговой накладной

Язык заполнения налоговой накладной

Язык заполнения налоговой накладной

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 15.08.2003 р. N 12846/7/15-2317-22


   
   ДПА України розглянула лист щодо роз'яснення питань застосування окремих норм чинного законодавства з ПДВ і повідомляє таке.
   
   Порядок заповнення податкової накладної з ПДВ регулюється наказом ДПА від 30.05.97 р. N 165 "Про затвердження форм податкової накладної, книги обліку придбання та книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), порядку їх заповнення", який зареєстровано в Мін'юсті України 23.06.97 р. N 233/2037 (з урахуванням внесених змін).
   
   Пунктом 12.4 Порядку передбачено, що в графі 5 необхідно зазначати кількість (об'єм, обсяг) поставки товарів, виконання робіт, надання послуг.
   
   Практика застосування положень вищезазначеного наказу свідчить про те, що окремі послуги мають лише грошову форму вимірювання, а тому за наявності таких обставин в графі 5 податкової накладної повинен проставлятися прочерк.
   
   Щодо питання стосовно мови, на якій необхідно заповнювати податкову накладну, то в цілому ні чинним законодавством з питань оподаткування, ні, зокрема, пп. 7.2.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", який містить перелік даних, що в обов'язковому порядку вносяться в податкову накладну при її заповненні, не передбачено норми (вимоги), яка б встановлювала обов'язковість застосування державної української мови при її заповненні.
   
   Конституція України передбачає, що застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом. Нині цю функцію виконує Закон УРСР від 28.10.89 р. N 8312-XI "Про мови в Українській РСР" (із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 28.02.95 p. N 75/95-ВР, від 06.03.2003 р. N 594-IV).
   
   Враховуючи те, що податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом, який застосовується в податковому обліку як підстава для відображення в книгах обліку продажу (придбання) товарів (робіт, послуг) податкових зобов'язань продавця та відповідно податкового кредиту у покупця, то за наявності у продавця податкових зобов'язань у покупця такі зобов'язання відносяться до податкового кредиту незалежно від того, якою мовою заповнено податкову накладну (російською чи українською).
   
   Заступник Голови
   Ю. Гриб
   

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам